Okrasné trávy tvoria atmosféru záhrady

Záhrada je miestom na oddych a trávenie času a rastliny v nej slúžia na vytvorenie atmosféry. Aké prostredie by ste chceli vytvoriť vo svojej záhrade? Siahnete radšej po elegantnej modernej zeleni, záplave kvetov a farieb, alebo dáte prednosť divoko rastúcim rastlinám? Okrasné trávy dokážu v záhrade dotvoriť atmosféru a výsadbou určitého druhu tráv môžete záhrade dodať tematický podtón.

 

Exotická záhrada

Teplé slnečné lúče dopadajúce na vašu tvár, popíjanie kokteilu a počúvanie vĺn Tichého oceánu - presne takýto pocit vám poskytne exotická dekoratívna tráva. Ľanovník novozélandský  vás z vlastnej záhrady, aspoň v mysli, prenesie na dovolenku. Rastlina má tri rôzne farby, ktoré môžu v záhrade vytvoriť zaujímavý farebný kontrast. Svojimi dlhými listami pripomína lenivý strom rastliny v piesočných dunách. Vytvorte si v záhrade pocit, akoby ste boli len kúsok od pláže a osviežujúceho chládku.  

Tip: Chcete sa v lete osviežiť v záhrade? Kúpte si napríklad jazierko na kúpanie. V lete je na nezaplatenie a ak do nej zasadíte správne rastliny, prakticky sa vyčistí sama.

 

Japonská záhrada

Dokáže vám pokojná atmosféra ázijských krajín vyčariť úsmev na tvári? Potom je pre vás balík pre japonskú záhradu to pravé! Lalang valcovitý vytvára dojem zapadajúceho slnka - vďaka červeným odtieňom vás po daždi vždy osvieži jeho slnečný žiar. Neobyčajný optický protiklad dokáže vytvoriť bradník (nigrescens). Bok po boku s ozdobnicou dokážu skrotiť červeň lalangu valcovitého. Stačí pridať japonský javor alebo niekoľko bambusov a budete sa cítiť ako v japonskej záhrade. Vychutnajte si nerušenú relaxáciu pri cvičení jogy v obklopení rastlín.

 

Prérijná záhrada

Radi by ste na záhrade cítili nekonečnú slobodu? Potom je pre vás prérijný balíček ako stvorený! Tieto okrasné trávy pochádzajú z nedotknutej prírody a môžu do záhrady vniesť nádych nespútanej a bezstarostnej atmosféry. Keď rastliny narastú do výšky alebo do šírky, nič sa nestane, naopak, ešte viac zosilní ich dojem prérijnej oblasti. Blízko zeme sa nachádza ostrica, ktorá ľahko zapadne medzi kvitnúce cibuľoviny v záhrade. V lete táto rastlina vytvára hnedasté kôstkovice pred rozpadom. Spolu s pestrými farbami kvitnúcich cibuľovín bude vaša záhrada skutočnou prérijnou scenériou. Ani dochan a ozdobnica čínska nezostanú nič dlžní a tiež sa ozdobia perím, len čo sa vytiahnu do výšky. Najlepšie stanovište pre nich je pri kvitnúcich trvalkách ako je levanduľa. Perie okrasných tráv dokonale ladí s levanduľovými kvetmi. Vďaka tejto odolnosti sa vaša záhrada bude cítiť ako v divočine.

 

Okrasná záhrada

Máte väčší záujem o upravenejšiu a modernejšiu záhradnú dekoráciu? Stačí preskúmať našu ponuku okrasných tráv. Niektoré okrasné trávy sú samy osebe umeleckými dielami.

  • Napríklad ozdobnica čínska "Gracillimus": rastlina s modrozelenými trsmi, ktoré sa lenivo skláňajú k zemi. Objavia sa menšie cibuľky, ktoré záhrade dodajú noblesnú eleganciu. Na jeseň sa na rastline objavujú ružovkasté strapce. Nie je nič lepšie, ako keď ju ostriháte a zviažete do krásnej kytice zo sušených kvetov
  • Ľanovník novozélandský do väčšej výšky, takže je vhodný pozdĺž plotov. Jeho červenkasté listy z nej robia krásnu zmäkčujúcu a dekoratívnu rastlinu..
  • V neposlednom rade tu máme ozdobnicu čínsku 'Strictus', ktorá si rozhodne zaslúži slnečné stanovište. Z jej zelenožltých pruhovaných listov nemôžete odtrhnúť oči. Ak ju zasadíte doprostred záhrady, nepochybne upúta pozornosť každého pozorovateľa. Ani by ste sa nemuseli hanbiť, keby ste sa cítili ako na výstave kvetov.

Pozrite sa na náš sortiment ozdobných tráv